ИНДИРАБ вакцина антирабическая ампула №10

Производитель: Фарма Лайф
Код ATX: J07BG01
Действующее вещество: Антирабическая вакцина
Назначение: Вакцины растворы
Тип препарата: Вирусные вакцины

Инструкция ИНДИРАБ вакцина антирабическая ампула №10

Состав

Лекарственная форма

Фармакологическая группа

                      

Фармакологические свойства

Показания

Противопоказания

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействия

Особенности по применению

Применение в период беременности или кормления грудью

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами

Дослідження впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами не проводилися. Необхідно пам’ятати про можливий розвиток запаморочення.

Спосіб застосування і дози.

Спосіб застосування.

Доза для дітей та дорослих: 0,5 мл, вводити способом внутрішньом’язової ін’єкції.

Вакцина, дозою 0,5 мл дорослим вводиться в дельтовидний м’яз плеча, дітям раннього віку — в верхню частину передньобокової поверхні стегна. Введення вакцини в сідницю неприпустиме.

Вакцинований повинен знаходитись під медичним наглядом не менше 30 хвилин. Місця для проведення щеплень повинні бути оснащені засобами протишокової терапії.

Дозування.

Профілактична імунізація (пре-експозиційна імунізація):

Рекомендована для профілактики сказу у осіб, що за характером професійної діяльності належать до групи ризику зараження вірусом сказу. Всім особам, що знаходяться під постійним ризиком зараження, наприклад діагностичний, дослідницький та виробничий персонал лабораторій, що працюють з вірусом сказу, рекомендовано провести пре-експозиційну профілактику (див. Таблиця 1).

Таблиця 1. Схема щеплення (спосіб введення: внутрішньом’язова ін’єкція)

1-ша доза День 0
2-га доза День 7
3-тя доза День 28
1-ша ревакцинація Через 1 рік
Подальша ревакцинація Кожні 5 років

Лікувально-профілактична імунізація (пост-експозиційна імунізація):

Після підтвердженого контакту з твариною з підтвердженим або можливим захворюванням на сказ, щеплення рекомендується провести негайно. Лікувально-профілактична імунізація повинна проводитися під наглядом лікаря, тільки в антирабічному центрі та якомога швидке після контакту.

Лікувально-профілактичні заходи включають в себе місцеву неспецифічну обробку ран, імунізацію та, у разі потреби, пасивну імунізацію антирабічним імуноглобуліном. Заходи залежать від типу рани/категорії ушкодження та статусу тварини, що завдала рану.

Надання першої допомоги: місцева обробка рани

Слід пам’ятати, що рану необхідно обробити якнайскоріше після укусу. Спершу рекомендується ретельно промити рану великою кількістю води з милом або дезінфікуючим засобом, а потім обробити 70 % етиловим спиртом/спиртовим розчином йоду.

При лікувально-профілактичній імунізації вакцинований повинен перебувати під наглядом лікаря. Щеплення рекомендовано проводити згідно із нижче викладеними настановами (див. Таблицю 2).

Таблиця 2. Схема щеплення (спосіб введення: внутрішньом’язова ін’єкція)

1 –ша доза День 0
2-га доза День 3
3-тя доза День 7
4-та доза День 14
5-та доза День 28

Рекомендації ВООЗ щодо проведення лікувально-профілактичної імунізації (пост-експозиційна імунізація) у невакцинованих осіб. Схема щеплення: доза 0,5 мл в Д0, ДЗ, Д7, Д14 і Д28, вводити способом внутрішньом’язової ін’єкції з урахуванням Категорії ушкодження (див. Таблицю 3).

У випадку Категорії IІI (див. Таблицю 3) призначається комбіноване лікування із одночасним застосуванням вакцини та антирабічного імуноглобуліну.

Таблиця 3.Рекомендації ВООЗ щодо проведення лікувально-профілактичних заходів, залежно від категорії контакту та тяжкості травми у невакцинованих осіб

Категорія Тип контакту з хворою на сказ твариною або з підозрюваним захворюванням на сказ домашньою або дикою твариною, або твариною, подальше спостереження за якою неможливе Рекомендована схема лікувально-профілактичної імунізації
І Годування або дотик до тварини, контакт язика тварини із непошкодженою шкірою, контакт з тваринами без ослинення шкірного покрову Не призначається, якщо ознак захворювання у тварини не виявлено. Якщо виникають сумніви, провести лікувально-профілактичну імунізацію відповідно до схеми в Таблиці 2.
II Ослинення1 пошкодженого шкірного покрову, незначні / дрібні укуси непокритих ділянок шкіри, укуси незахищеної шкіри, незначні подряпини, поверхневий укус2,3 (але не голови, шиї, плечевого поясу, плеча, передпліччя чи зап’ястя), або подряпини без кровотечі Негайно зробіть щеплення відповідно до схеми в Таблиці 2. Припиніть лікувально-профілактичну імунізацію, коли за результатами спостереження за твариною протягом 10 днів, чи у випадку гуманного знешкодження та отримання відповідних результатів лабораторних аналізів, стане відомо, що тварина була здоровою. Місцева обробка рани.
III Одиночні або множинні широкі / глибокі / трансдермальні укуси4,5,6 / подряпини, зокрема голови, лиця, шиї, плечевого поясу, плеча, передпліччя чи зап’ястя, або ослинення слизових оболонок (у т.ч. ослинення пошкодженого шкірного покрову) Негайно починайте комбіноване лікування: вакцина одночасно із антирабічним імуноглобуліном відповідно до схеми в Таблиці 2. Припиніть лікувально-профілактичну імунізацію, коли за результатами спостереження за твариною протягом 10 днів, чи у випадку гуманного знешкодження та отримання відповідних результатів лабораторних аналізів, стане відомо, що тварина була здоровою. Місцева обробка рани.

1 Ослинення – попадання слини на шкіряні або слизові покриви безпосередньо від тварини (лизання) або через предмет, на якому могла бути свіжа слина.

2 Укус – будь-яке пошкодження шкіряних або слизових оболонок, нанесене зубом тварини. До укусу прирівнюються пошкодження шкіряних або слизових оболонок будь-яким предметом (скальпелем, ножем), забрудненим мозком тварини або свіжою слиною.

3 Поверхневий укус – укус, при якому пошкоджена шкіра та підшкірно-жирова клітковина до поверхневої фасції.

4 Широкий укус – укус, при якому ушкоджений покрив шкіри більше 5 см.

5 Глибокий укус – укус з пошкодженням поверхневої фасції.

6 Трансдермальний укус – укус, при якому спостерігається виділення крові.

Додаткова пасивна імунізація в День 0

В День 0 необхідно ввести антирабічний імуноглобулін. Антирабічний імуноглобулін вводять у наступних дозах: людський антирабічний імуноглобулін (HRIG): 20 МО на 1 кг ваги тіла або кінський антирабічний імуноглобулін (ERIG): 40 МО на 1 кг ваги тіла. Перед введенням гетерологічного (кінського) антирабічного імуноглобуліну (ERIG) необхідно перевірити індивідуальну чутливість пацієнта до кінського білку. Для отримання більш детальної інформації слід звернутись до Інструкцій для медичного застосування для препаратів: людського антирабічного імуноглобуліну (HRIG) або кінського антирабічного імуноглобуліну (ERIG). Залежно від випадку (наприклад, на ензоотичних територіях), в залежності від тяжкості ушкоджень і їхньої локалізації (слід враховувати те, чи пошкоджені нервові закінчення), і з урахуванням того, що постраждалий не одразу звернувся до лікаря або у пацієнтів з імунодефіцитом, в День 0 може бути призначено 2 ін’єкції (одна доза вакцини та одна рекомендована доза антирабічного імуноглобуліну).

Щеплення осіб, що раніше були щеплені проти сказу

У випадку, коли вакцинація проводиться раніше ніж через 5 років після первинної вакцинації (антирабічною вакциною):

Пацієнт має отримати дві серії ревакцинації: по одній дозі в Д0 і ДЗ шляхом внутрішньом’язової ін’єкції.

У випадку, коли ревакцинація проводиться пізніше, ніж через 5 років після первинної вакцинації, або неповної вакцинації, схема ревакцинації повинна бути наступною:

П’ять внутрішньом’язових ін’єкцій в Д0, ДЗ, Д7, Д14 і Д28, за необхідності, із одночасним застосуванням антирабічного імуноглобуліну. На практиці у випадку, коли остання ревакцинація проводилася більше, ніж 5 років тому, чи така ревакцинація була проведена неповністю, вакцинальний статус такої особи вважається сумнівним.

При проведенні імунізації на території України слід керуватися діючими нормативними документами МОЗ України.

Інструкція з використання.

У флакон з вакциною перенесіть 0,5 мл розчинника, котрий йде у комплекті з вакциною. Плавними рухами збовтайте вміст флакону, поки не розчиниться порошок. Розчин повинен бути однорідним, прозорим і без вмісту нерозчинених часток.

Наберіть в шприц необхідну кількість розчину.

Після розведення вакцину ІНДІРАБ слід використати негайно.

Після додавання розчинника і утворення розчину, флакон можна зберігати при температурі від +2 до +8 °С. Такий розчин для ін’єкцій слід використати якнайскоріше, але не пізніше ніж через 8 годин після відновлення.

Не використовуйте вакцину після закінчення терміну придатності.

Способ применения и дозы

Дети

Вакцина використовується за показаннями у дітей (див. розділи: «Показання», «Спосіб застосування та дози»).

Передозировка

Не можливо застосувати.

Побічні реакції.

Розлади з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, біль в животі, блювання, діарея.

Розлади з боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи алергічні реакції негайного типу; анафілактичні реакції; набряк Квінке; ериматозний висип; макулопапульозний висип, кропив’янка.

Розлади з боку нервової системи: головний біль, запаморочення, астенія (слабкість), парестезії, енцефалопатія.

Розлади з боку органів зору: порушення зору.

Розладиязової системи та сполучної тканини: тремтінням в кінцівках, артралгія, міальгія, м’язова слабкість.

Системні розлади: нездужання, помірне підвищення температури тіла, озноб, задишка.

Реакції у місці ін’єкції: біль, почервоніння, набряк, свербіж та затвердіння тканини на ділянці введення ін’єкції.

Після введення кінського антирабічного імуноглобуліну (ERIG) можуть спостерігатися: анафілактичний шок, місцеві алергічні реакції (проявляються на 1-2 день після введення); сироваткова хвороба (проявляється частіше на 6-8 добу після введення).

Проханняя.

Медичним працівникам необхідно повідомляти про випадки будь-яких побічних реакцій за допомогою системи повідомлень про побічні реакції в Україні.

Термін придатності.

Термін придатності вакцини у комплекті з розчинником — 3 роки.

Після розведення вакцину ІНДІРАБ слід використати негайно. Після додавання розчинника і утворення розчину, флакон можна зберігати при температурі від +2 до +8 °С. Такий розчин для ін’єкцій слід використати якнайскоріше, але не пізніше ніж через 8 годин після відновлення.

Умови зберігання.

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі від +2 до +8 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Не заморожувати!

Побочные эффекты

Срок годности

Условия хранения

Упаковка

Категория отпуска

За рецептом.

Производитель

ТОВ “Фарма Лайф” (пакування із форми in bulk фірми-виробника Бхарат Біотек Інтернешнл Лімітед, Індія), Україна.

Адрес

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *