ИМУДОН таблетки №40 ндс

Производитель: Томский ХФЗ
Код ATX: L03AX21
Действующее вещество: Прочие иммуностимуляторы
Тип препарата: Иммуностимуляторы

Инструкция ИМУДОН таблетки №40 ндс

Состав

діючі речовини:

1 таблетка містить суміш лізатів бактерій 2,7 мг (у перерахуванні на суху речовину): 0,1575 мг, в тому числі: лізати бактерій: L. acidophilus, L.delbrueckii ss lactis, L. helveticus, L. fermentum, S. pyogenes groupe A, S. sanguis groupe H, S. aureus, E. faecium, E. faecalis, K. pneumoniae ss pneumoniae, F. nucleatum ss fusiforme, C. pseudodiphtheriticum, C. albicans – 0,1575 мг та допоміжні речовини (стабілізатори для суміші лізатів бактерій): гліцин 2 мг, натрію дезоксихолату 0,53 мг, тіомерсалу не більше 0,0125 мг;

допоміжні речовини: гліцин, лактози моногідрат, маніт (Е 421), повідон, сахарин натрію, натрію гідрокарбонат, кислота лимонна безводна, ароматизатор м’ятний, магнію стеарат.

Лекарственная форма

Таблетки для розсмоктування.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки для розсмоктування білого або майже білого кольору, плоскоциліндричної форми, з гладкою блискучою поверхнею, зі скошеними краями, м’ятним запахом, допускаються незначні вкраплення.

Фармакологическая группа

Імуностимулятори.

Код АТХ L03AX.

                      

Фармакологические свойства

Фармакодинаміка.

Імудон® є антигенним полівалентним комплексним препаратом, до складу якого входять інактивовані мікроорганізми, що найчастіше зустрічаються при патологічних процесах порожнини рота. Протизапальні і протиінфекційні властивості препарату зумовлені особливостями імунобіологічної дії:

 • підвищення фагоцитарної активності з якісним покращенням фагоцитозу;
 • збільшення кількості лізоциму слини;
 • стимуляція і збільшення кількості імунокомпетентних клітин, що відповідають за продукування антитіл;
 • зростання рівня місцевих антитіл (секреторні імуноглобуліни А слини).

Терапевтичний ефект препарату Імудон® спрямований безпосередньо або опосередковано на патологічні стани порожнини рота і глотки, симптомами яких є біль, еритема, запалення ясен, виразки, неприємний запах з рота.

Показания

У складі комплексного лікування і профілактики запальних та інфекційних уражень порожнини рота та глотки, а саме:

 • поверхневого та глибокого парадонтозу, парадонтиту, стоматиту (у т.ч. афтозного), глоситу;
 • еритематозного та виразкового гінгівіту;
 • дисбактеріозу ротової порожнини;
 • інфекцій після видалення зубів, імплантацій штучних зубних коренів;
 • виразок, спричинених зубними протезами;
 • фарингітів;
 • хронічного тонзиліту;
 • перед- і післяопераційна профілактика інфекційних ускладнень після тонзилектомії.

Противопоказания

Підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату, аутоімуні захворювання.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействия

Невідома. Імудон® можна застосовувати з лікарськими засобами, що належать до інших груп препаратів.

Особенности по применению

 • Не слід приймати їжу та воду, а також полоскати ротову порожнину протягом години після застосування препарату, щоб не знижувати терапевтичну ефективність препарату.
 • При призначенні препарату пацієнтам, які знаходяться на безсольовій дієті або дієті зі зниженим вмістом солі, слід враховувати, що таблетка препарату Імудон® містить 15 мг Na+.
 • Пацієнтам, хворим на бронхіальну астму, у яких застосування препаратів, що містять бактеріальні лізати, спрчиняють загострення захворювання (напад бронхіальної астми), даний препарат застосовувати не рекомендується.

Препарат містить лактозу, тому його не слід застосовувати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Применение в период беременности или кормления грудью

Через відсутність достатньої кількості даних щодо застосування препарату Імудон® даній категорії жінок застосування у період вагітності або годування груддю не рекомендовано. Релевантні дослідження на тваринах та епідеміологічні дослідження відсутні.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами

Немає даних, що свідчать про необхідність будь-яких обмежень діяльності, пов’язаних з керуванням автомобілями чи іншими механізмами у період лікування.

Способ применения и дозы

Дорослим та дітям віком від 14 років.

При лікуванні гострих запальних захворювань порожнини рота та глотки і загостренні хронічних захворювань приймати по 8 таблеток на добу. Таблетки розсмоктувати (не розжовуючи) у порожнині рота з інтервалом 1-2 години. Середня тривалість курсу лікування – 10 днів.

Для профілактики загострення хронічних захворювань порожнини рота та глотки приймати по 6 таблеток на добу. Таблетки розсмоктувати (не розжовуючи) у порожнині рота з інтервалом 2 години. Середня тривалість курсу лікування – 20 днів. Рекомендовано повторювати профілактичні курси лікування препаратом Імудон® 3-4 рази на рік (після консультації з лікарем).

Дітям віком від 3 до 14 років.

Для лікування гострих та загострених хронічних захворювань порожнини рота та глотки, а також для профілактики приймати по 6 таблеток на добу. Таблетки розсмоктувати (не розжовуючи) у порожнині рота з інтервалом 1-2 години. Тривалість курсу лікування при гострих захворюваннях становить 10 днів, для профілактики загострення хронічних захворювань – 20 днів. Рекомендовано повторювати профілактичні курси лікування препаратом Імудон® 3-4 рази на рік (після консультації з лікарем).

Дітям віком від 3 до 6 років розсмоктувати таблетки під обов’язковим наглядом дорослих!

Дети

Застосовувати дітям віком від 3 років.

Передозировка

Не відзначено.

Побочные эффекты

Можливі алергічні реакції, включаючи висипи, свербіж, кропив’янку, ангіоневротичний набряк, а також реакції з боку шлунково-кишкового тракту, у тому числі біль у животі, нудоту, блювання, підвищення температури, загострення бронхіальної астми, кашель.

У дуже рідкісних випадках при застосуванні препарату можливий розвиток тахікардії, підвищення потовиділення, вузликової еритеми, геморагічного васкуліту, тромбоцитопенії, синдрому Стівена-Джонсона.

Срок годности

2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці та пошкодженні блістера.

Условия хранения

Зберігати при температурі від 2 до 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

8 таблеток у блістері. По 3 або 5 блістерів у пачці з картону.

Категория отпуска

Без рецепта.

Производитель

ВАТ «Фармстандарт-Томськхімфарм».

Адрес

Російська Федерація, 634009, м. Томськ, пр. Леніна, 211.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *