ФТАЛАЗОЛ таблетки 500мг №10

Производитель: Здоровье ХФЗ
Код ATX: A07AB02
Действующее вещество: Фталилсульфатиазол
Тип препарата: Сульфаниламиды

Инструкция ФТАЛАЗОЛ таблетки 500мг №10

Состав

діюча речовина: фталілсульфатіазол;

1 таблетка містить фталілсульфатіазолу 500 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк.

Лекарственная форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, з плоскою поверхнею, рискою та фаскою.

Фармакологическая группа

Протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях. Сульфаніламіди.

Код АТХ А07А В02.

                      

Фармакологические свойства

Фармакодинаміка. Сульфаніламідний лікарський засіб. Чинить бактеріостатичну дію. Основний механізм дії зумовлений порушенням синтезу у мікроорганізмах їхніх ростових факторів – фолієвої і дигідрофолієвої кислот.

Фармакокінетика. Лікарський засіб повільно всмоктується зі шлунково-кишкового тракту; основна кількість його затримується у тонкому кишечнику, де поступово відбувається відщеплення активної (сульфаніламідної) частини молекули. При цьому утворюється висока концентрація сульфаніламіду у кишечнику. Виділяється переважно з калом. Невелика кількість, що всмокталася (5‒10 % від дози), рівномірно розподіляється в організмі, ацетилюється у печінці та екскретується із сечею.

Показания

Гостра дизентерія (шигельоз); хронічна дизентерія на стадії загострення; коліт, ентероколіт, гастроентерит; для запобігання інфекційним ускладненням при проведенні операцій на кишечнику.

Противопоказания

  • Підвищена чутливість до фталілсульфатіазолу, сульфаніламідних препаратів та/або інших компонентів лікарського засобу;
  • базедова хвороба;
  • захворювання крові;
  • гострий гепатит.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействия

Якщо пацієнт приймає будь-які інші лікарські засоби, слід обов’язково проконсультуватися з лікарем щодо можливості застосування Фталазолу.

Залежно від характеру захворювання лікарський засіб можна застосовувати у поєднанні з антибіотиками (спостерігається посилення протимікробної дії). Одночасно з лікарським засобом доцільно призначати сульфаніламіди, що добре всмоктуються (сульфадимезин, етазол, етазол-натрій).

Несумісний з парааміносаліциловою кислотою (ПАСК), саліцилатами, дифеніном (посилення токсичного ефекту фталілсульфатіазолу), оксациліном (зниження активності оксациліну), нітрофуранами (підвищення ризику розвитку анемії та метгемоглобінемії), препаратами чоловічих та жіночих статевих гормонів (пригнічення функції статевих залоз), кальцію хлоридом та вітаміном К (зниження згортання крові).

Лікарський засіб не можна застосовувати одночасно з ентеросорбентами та проносними засобами.

Мієлотоксичні лікарські засоби посилюють прояви гематотоксичності препарату.

Особенности по применению

Перед прийомом лікарського засобу слід проконсультуватися з лікарем!

З обережністю слід призначати пацієнтам з нефрозом, нефритом.

У період прийому лікарського засобу пацієнтам необхідно приймати вітаміни групи В (тіамін, рибофлавін, нікотинова кислота), тому що у зв’язку з пригніченням росту кишкової палички зменшується синтез вітамінів цієї групи.

Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або, навпаки, стан здоров’я погіршиться чи виникнуть небажані явища, необхідно призупинити прийом Фталазолу та звернутися за консультацією до лікаря щодо подальшого застосування лікарського засобу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Фталілсульфатіазол проникає через плаценту, а дослідження на тваринах виявили його несприятливу дію на плід, тому препарат не слід застосовувати у період вагітності.

Фталілсульфатіазол проникає у грудне молоко і може спричинити ядерну жовтяницю у дітей, а також гемолітичну анемію у дітей з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, тому препарат не слід застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не впливає на швидкість психомоторних реакцій, його можна застосовувати у рекомендованих дозах при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Применение в период беременности или кормления грудью

Фталілсульфатіазол проникає через плаценту, а дослідження на тваринах виявили його несприятливу дію на плід, тому препарат не застосовувати у період вагітності.

Фталілсульфатіазол проникає у грудне молоко і може спричинити ядерну жовтяницю у дітей, а також гемолітичну анемію у дітей з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, тому препарат не слід застосовувати у період годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами

Препарат не впливає на швидкість психомоторних реакцій, його можна у рекомендованих дозах застосовувати при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Способ применения и дозы

Застосовувати дорослим і дітям віком від 3 років всередину.

Дорослі і діти віком від 12 років.

При гострій дизентерії застосовувати: у перші 2 дні лікування – по 6 г на добу (по 1 г кожні 4 години), на 3‒4 день – по 4 г на добу (по 1 г кожні 6 годин), на 5‒6 день – по 3 г на добу (по 1 г кожні 8 годин). Курсова доза становить 25‒30 г.

Через 5‒6 днів після першого курсу лікування провести другий курс: перші 2 дні – по 1 г через 4 години (вночі – через 8 годин), усього 5 г на добу; 3‒4 день – по 1 г через 4 години (вночі не призначати), усього 4 г на добу; 5 день – по 1 г через 4 години (вночі не призначати), усього 3 г на добу. Курсова доза становить 21 г (при легкому перебігу хвороби курсова доза може бути зменшена до 18 г).

Максимальні дози: разова – 2 г, добова – 7 г.

При лікуванні інших захворювань лікарський засіб застосовувати у перші 2‒3 дні по 1‒2 г кожні 4‒6 годин, у наступні 2‒3 дні – по 0,5‒1 г.

Діти віком від 3 до 12 років.

При гострій дизентерії дітям віком від 3 до 7 років призначати 500 мг на прийом 4 рази на добу, дітям віком від 7 до 12 років – 500‒750 мг на прийом 4 рази на добу. Курс лікування – до 7 днів.

При лікуванні інших захворювань лікарський засіб призначати у перший день з розрахунку 100 мг/кг маси тіла на добу. Застосовувати у рівних дозах кожні 4 години з перервою на ніч. У наступні дні застосовувати по 250‒500 мг кожні 6‒8 годин. Курс лікування – до 7 днів.

Якщо дитина не може проковтнути таблетку, її слід подрібнити і розвести у невеликій кількості кип’яченої охолодженої води.

Діти. Застосовувати дітям віком від 3 років.

Дети

Застосовувати дітям віком від 3 років.

Передозировка

Симптоми: можливе виникнення макроцитозу і панцитопенії, що зумовлено дефіцитом фолієвої кислоти. Цьому можна запобігти призначенням кислоти фолієвої або кальцію фолінату. Посилення побічних реакцій.

Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія.

Побочные эффекты

Лікарський засіб у більшості випадків добре переноситься. Системні побічні ефекти, характерні для сульфаніламідів, виникають рідко у зв’язку з незначним всмоктуванням діючої речовини.

Алергічні реакції, у т. ч. гарячка, висипання, свербіж.

З боку системи кровотворення: агранулоцитоз, апластична анемія.

Інші: гіповітаміноз вітамінів групи В (тіамін, рибофлавін, нікотинова кислота) внаслідок пригнічення кишкової мікрофлори.

У випадку появи будь-яких небажаних явищ необхідно порадитися з лікарем.

Срок годности

5 років.

Условия хранения

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Таблетки № 10, № 10×10 у блістерах у коробці; № 10 у блістері.

Категория отпуска

Без рецепта: таблетки № 10.

За рецептом: таблетки № 10×10.

Производитель

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Адрес

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *