ФЛИТ ФОСФО-СОДА р-р 45мл флакон №2

Производитель: Лабораториос Касен-Флит
Код ATX: A06AD10
Действующее вещество: Комбинации неорганических солей

Инструкция ФЛИТ ФОСФО-СОДА р-р 45мл флакон №2

Состав

діючі речовини: динатрію фосфат, додекагідрат; дигідрофосфат, дигідрат;

1 мл розчину містить: динатрію фосфат додекагідрат – 240 мг; натрію дигідрофосфат дигідрат – 542 мг;

допоміжні речовини: гліцерин 99 %, сахарин натрію, натрію бензоат (E 211), імбирно-лимонний ароматизатор (олія смоли імбиру, спирт етиловий 96 %, олія лимонна, олія лимонна частково детерпенована, кислота лимонна, вода очищена), вода очищена.

Лекарственная форма

Розчин оральний.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин зі злегка імбирно-лимонним запахом, без осаду та помутніння.

Фармакологическая группа

Осмотичні проносні засоби. Код АТХ A06A D17.

                      

Фармакологические свойства

Фармакодинаміка

Фосфо-сода – це мінеральний послаблюючий засіб, що осмотичним шляхом підвищує затримання рідини в просвіті тонкого кишечнику. Накопичення рідини в ілеусі викликає здуття живота, що в свою чергу сприяє перистальтиці та випорожненню кишечнику.

Фармакокінетика.

Не застосовано.

Показания

Для очищення кишечнику під час підготовки пацієнта до хірургічних втручань на товстій кишці або для підготовки до рентгенологічних та ендоскопічних обстежень.

Препарат для очистки кишечнику не слід вважати засобом від запору.

Фосфо-сода призначена для застосування дорослим.

Противопоказания

Підвищена чутливість до активних або допоміжних речовин препарату.

Нудота, блювання чи біль у животі.

Застійна серцева недостатність.

Клінічно значуще порушення функції нирок.

Асцит.

Діагностована чи підозрювана обструкція шлунково-кишкового тракту.

Мегаколон (вроджений чи набутий).

Перфорація, непрохідність кишечнику (ілеус).

Запальні захворювання кишечнику в активній стадії.

Первинний гіперпаратиреоз, асоційований із гіперкальціємією.

Дитячий вік (до 18 років).

Фосфо-соду не слід застосовувати з іншими проносними засобами, що містять фосфат натрію.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействия

Слід з обережністю застосовувати препарат особам, що застосовують блокатори кальцієвих каналів, діуретики, препарати літію або інші засоби, які можуть вплинути на рівень електролітів, оскільки може виникнути гіперфосфатемія, гіпокальціємія, гіпокаліємія, гіпернатріємічна гіпогідрія та ацидоз.

В період застосування Фосфо-соди всмоктування препаратів зі шлунково-кишкового тракту може уповільнюватися чи повністю припинятися. Ефективність пероральних препаратів, що застосовуються регулярно (наприклад пероральних контрацептивів, протиепілептичних засобів, протидіабетичних засобів, антибіотиків), може знижуватись чи зовсім зникати. Також з обережністю слід приймати препарати, що можуть подовжувати інтервал QT.

Не слід супутньо призначати жодних препаратів фосфату натрію.

Застосовувати з обережністю пацієнтам, які приймають паратиреоїдні гормони.

Особенности по применению

Фосфо-сода зрідка спричиняє тяжкі та потенційно летальні порушення водно- електролітного балансу у пацієнтів літнього віку. Перш ніж розпочати лікування пацієнтів цієї групи ризику, слід ретельно оцінити співвідношення ризик/користь від застосування Фосфо-соди. Особливу увагу слід приділяти у разі призначення Фосфо-соди кожному пацієнту з огляду на відомі протипоказання та важливість відповідного вживання рідини, а також пацієнтам груп ризику необхідно визначати рівень електролітів до та після лікування.

Дегідратація

Дія препарату спостерігається впродовж періоду часу від ½ до 6 годин. Якщо впродовж 6 годин після прийому Фосфо-соди не відбулося жодного випорожнення, пацієнт повинен припинити застосування препарату та негайно звернутися до лікаря, оскільки може виникнути зневоднення.

Слід попередити пацієнтів про появу частих рідких випорожнень. Пацієнтам рекомендується вживати якомога більше рідини з метою запобігання зневодненню організму. Недостатнє вживання рідини при застосуванні будь-яких ефективних проносних засобів може призвести до надмірної втрати рідини, спричинити дегідратацію та гіповолемію. Дегідратація та гіповолемія, спричинені проносним засобом, можуть загостритись через недостатнє вживання рідини, нудоту, блювання, втрату апетиту чи застосування діуретиків, інгібіторів ангіотензин-І-перетворювального ферменту (АПФ-І), блокаторів ангіотензинових рецепторів та нестероїдних протизапальних засобів і можуть призвести до гострої ниркової недостатності. Зрідка повідомлялося про гостру ниркову недостатність через проносні засоби, в тому числі фосфати натрію та ПЕГ-3350.

У пацієнтів зі станами, що можуть сприяти розвитку дегідратації, або у хворих, які застосовують препарати, що можуть збільшувати швидкість гломерулярної фільтрації, слід перевірити стан водно-сольового обміну перед тим, як застосовувати проносні засоби, та проводити постійний моніторинг під час застосування препарату.

Нефрокальциноз

Нефрокальциноз,язаний з гострою нирковою недостатністю та відкладанням кристалів фосфату кальцію в ниркових канальцях, зрідка відмічався у пацієнтів, які застосовували фосфати натрію для очищення кишечнику. Нефрокальциноз є серйозним небажаним явищем, що може призвести до необоротних порушень функції нирок і довгострокового діалізу. Більшість таких випадків спостерігалися у жінок літнього віку, які приймали препарати для лікування артеріальної гіпертензії або інші препарати, такі як діуретики або НПЗП, що можуть призвести до зневоднення організму.

Рекомендується з обережністю призначати Фосфо-соду, звертаючи особливу увагу на відомі протипоказання та відповідну гідратацію.

Пацієнти групи ризику

Застосовуватиязаною з гіповолемією; хворобами серця, гострим інфарктом міокарда, нестабільною стенокардією, а також ослабленим пацієнтам і пацієнтам літнього віку. У таких пацієнтів з підвищеним ризиком слід оцінити рівень натрію, калію, кальцію, хлору, бікарбонатів, фосфатів, азоту сечовини крові та креатиніну до та після лікування.

Порушення балансу електролітів

Існує ризик підвищення рівнів натрію та фосфатів в сироватці крові, а також зниження рівнів кальцію та калію, що може спричинити гіпернатріємію, гіперфосфатемію, гіпокальціємію, гіпокаліємію та ацидоз.

Рідко спостерігається подовження інтервалу QT як результат електролітного дисбалансу за типом гіпокальціємії або гіпокаліємії. Ці зміни не вважаються клінічно значущими.

Гіпокінезія

Застосовувати з обережністю пацієнтам з порушеннями рухової функції (гіпокінезія) і пацієнтам, які перенесли операцію на шлунково-кишковому тракті, або таким, у кого спостерігаються інші захворювання, що призводять до порушень рухової функції. Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які перенесли колостомію або ілеостомію або мають дотримуватися дієти з низьким вмістом солі, оскільки можливий розвиток порушень електролітного балансу, зневоднення або порушень кислотного балансу.

Виразки

Дуже рідко ендоскопічне обстеження виявляло виникнення поодиноких чи множинних виразкоподібних дрібних ушкоджень в ректосигмовидному відділі. Це були або лімфоїдні фолікули, або окремі запальні інфільтрати, або епітеліальна застійність/зміни, виявлені при дослідженні кишечнику. Ці відхилення не були клінічно значущими та зникали спонтанно без лікування.

Вміст натрію

Кожна доза Фосфо-соди 45 мл містить 5 г натрію, що слід враховувати пацієнтам, які потребують дієти з низьким вмістом натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Немає жодних даних стосовно впливу Фосфо-соди на вагітність та даних досліджень на тваринах стосовно впливу на вагітність, ембріональний/фетальний розвиток, пологи та постнатальний розвиток. Потенційний ризик для людини невідомий. Фосфо-соду у період вагітності слід застосовувати лише у разі крайньої необхідності.

Невідомо, чи Фосфо-сода проникає у грудне молоко. Оскільки фосфат натрію може проникати у грудне молоко, рекомендовано грудне молоко зціджувати та зливати після прийому першої дози препарату до 24 години після прийому другої дози розчину для очищення кишечнику. Жінкам не слід годувати груддю немовлят протягом 24 годин після прийому другої дози Фосфо-соди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Фосфо-Сода може викликати запаморочення, можливо, як наслідок дегідратації, і це може впливати на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Применение в период беременности или кормления грудью

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами

Способ применения и дозы

Застосовувати лише дорослим; не слід застосовувати дітям (віком до 18 років).

Застосування особам похилого віку: як дорослим.

Застосування Фосфо-соди слід розпочати за день до направлення до лікарні.

У разі направлення до лікарні до полудня слід дотримуватися вказівок щодо ранкового призначення; у випадку направлення після 12 години слід дотримуватися вказівок щодо вечірнього призначення.

Ранкове призначення

За день до призначення

7 година ранку – замість сніданку випити щонайменше одну повну склянку прозорої рідини або води, за бажанням можна випити більше.

Доякоті, чорний чай чи кава, прозорі газовані або негазовані безалкогольні напої.

1 доза – одразу потому розвести 45 мл препарату у половині склянки (120 мл) холодної води. Випити розчин і запити 1 повною склянкою (240 мл) холодної води, за бажанням можна випити більше води.

Пити якомога більше рідини для заміщення втраченої внаслідок випорожнення кишечнику.

1 година дня – обід: замість обіду випити щонайменше 3 повні склянки (720 мл) прозорої рідини чи води, за бажанням можна випити більше.

7 година вечора – вечеря: замість вечері випити щонайменше 1 повну склянку прозорої рідини чи води, за бажанням можна випити більше.

2 доза – одразу потому розвести 45 мл у половині склянки (120 мл) холодної води. Випити розчин і запити 1 повною склянкою (240 мл) холодної води, за бажанням можна випити більше води.

До півночі у разі потреби можна випити додаткову кількість води або прозорої рідини.

Вживання великої кількості прозорої рідини також допомагає забезпечити очищення кишечнику перед процедурою.

Вечірнє призначення

За день до призначення

1 година дня – обід: дозволяється легкий обід. Після обіду тверда їжа дозволяється лише після завершення медичної процедури.

7 година вечора – вечеря: замість вечері випити щонайменше одну повну склянку прозорої рідини чи води, за бажанням можна випити більше.

1 доза – одразу потому розвести 45 мл у половині склянки (120 мл) холодної води. Випити розчин і запити 1 повною склянкою (240 мл) холодної води, за бажанням можна випити більше ніж 1 склянку.

Пити якомога більше рідини для заміщення втраченої внаслідок випорожнення кишечнику.

Упродовж вечора випити щонайменше три повні склянки води або прозорої рідини перед сном.

День призначення

7 година ранку, сніданок – замість сніданку випити щонайменше 1 повну склянку прозорої рідини чи води, за бажанням можна випити більшу кількість.

2 доза – одразу потому розвести 45 мл в половині склянки (120 мл) холодної води. Випити розчин і запити однією повною склянкою (240 мл) холодної води, за бажанням можна випити більше ніж 1 склянку.

Пити якомога більше рідини для заміщення втраченої внаслідок випорожнення кишечнику. Вживання великої кількості прозорої рідини також сприяє забезпеченню очищення кишечнику перед процедурою.

До 8 години вечора можна випити додаткову кількість води або прозорої рідини.

Даний препарат зазвичай викликає випорожнення кишечнику через ½–6 годин.

Після процедури.

Для відновлення рідини, що втрачена під час підготовки до процедури, пацієнтам рекомендується пити велику кількість рідини після цього.

1 флакон (45 мл розчину) містить: динатрію фосфат, додекагідрат – 10,8 г та натрію дигідрофосфат, дигідрат – 24,4 г.

Діти.

Не застосовувати дітям (віком до 18 років).

Дети

Передозировка

Повідомлялося про летальні випадки гіперфосфатемії, що супроводжувалася гіпокальціємією, гіпернатріємією та ацидозом, коли Фосфо-соду застосовували у надмірних дозах дітям або пацієнтам з обструкціями.

У пацієнтів з передозуванням спостерігалися такі симптоми: дегідратація, артеріальна гіпотензія, тахікардія, брадикардія, тахіпное, зупинка серця, шок, дихальна недостатність, диспное, судоми, паралітична непрохідність кишечнику, занепокоєння, біль. Передозування може призводити до підвищення рівнів натрію та фосфатів та до зниження рівнів кальцію та калію у сироватці крові. У таких випадках можуть виникнути гіпернатріємія, гіперфосфатемія, гіпокальціємія, гіпокаліємія та ацидоз.

Також є підтверджені випадки повного одужання після передозування як у дітей, які випадково вжили Фосфо-соду, так і у пацієнтів з обструкціями, один з яких перевищив дозу в шість разів.

Одужання після токсичних ефектів надмірного прийому препарату зазвичай може бути досягнуто у разі поновлення кількості рідини, хоча може бути потрібне внутрішньовенне введення 10 % глюконату кальцію.

Побочные эффекты

Повідомлялось>З боку імунної системи.

Дуже рідко: гіперчутливість.

З боку метаболізму та живлення.

Нечасто: зневоднення

Дуже рідко: гіперфосфатемія, гіпокальціємія, гіпокаліємія, гіпернатріємія, метаболічний ацидоз, тетанія.

З боку нервової системи.

Дуже часто: запаморочення.

Часто: головний біль.

Дуже рідко: втрата свідомості, парестезія.

З боку серцевої системи.

Дуже рідко: інфаркт міокарда, аритмія.

Судинні розлади.

Дуже рідко артеріальна гіпотензія.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Дуже часто: діарея, біль у животі, здуття живота, нудота,

Часто: блювання, аномальні результати колоноскопії (поодинокі або множинні точкові ушкодження, розташовані у ректосигмовидному відділі, що не є клінічно значущими та минають без жодного лікування).

З боку шкіри та підшкірних тканин.

Дуже рідко: алергічний дерматит.

З боку опорно-рухової системи та сполучної тканини.

Дуже рідко: тонічні судоми м’язів.

З боку сечостатевої системи.

Рідко: нефрокальциноз.

Дуже рідко: гостра ниркова недостатність, хронічна ниркова недостатність,

Загальні розлади.

Дуже часто: озноб, астенія.

Часто: біль у грудях.

Срок годности

3 роки.

Не використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Після відкриття негайно використати. Утилізувати будь-яку невикористану дозу.

Условия хранения

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 С.

Упаковка

Поліетиленовий флакон 45 мл з поліпропіленовою кришкою, що загвинчується, з алюмінієвою фольгою; по 2 флакони у картонній коробці.

Категория отпуска

За рецептом.

Производитель

Касен Рекордаті, С.Л./

Casen Recordati, S.L.

Адрес

Аутовіа де Логроньо, км. 13,300, Утебо, Сарагоса, 50180, Іспанія/

Autovia de Logrono, km. 13,300, Utebo, Zaragoza, 50180, Spain.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *